מהו עיצוב פנים?

המקצוע הזה שהוא במקום טוב באמצע בין אדריכלית למלבישת בתים (home styling) 

עיצוב פנים, בין אם מדובר בעיצוב פנים לבית עסק, דירה או בית, כולל מגוון של תחומים : תכנון מבנה וחלוקת חלל אופטימלית ללקוחות (התפקודים שנדרשים לדוגמא מסלון יכולים להיות שונים מהותית בין לקוחות שונים)
תכנון טכני של השינויים הנדרשים במבנה: הריסת קירות, בנייה, חשמל, אינסטלציה, תקרות, תאורה, פתחים (חלונות/דלתות)
וכלה בתכנון סגנון (סטיילינג) הכולל בחירת פלטת צבעים, חומרים וטקסטורות שייצרו בחלל את האווירה הנדרשת וידברו בצורה הרמונית זה עם זה. 

 תפקידה של מעצבת פנים הינו ליצור תכנית מקיפה של שיפוץ והתאמת הבית או העסק לצרכי הלקוחות, לטעם שלהם לשאיפותיהם וחלומותיהם, תוך שימוש בפתרונות עיצוביים יצירתיים וכן ליווי הפרויקט מהשלב הראשון של תחקור והכוונת הלקוחות (פרוגרמה) בנוגע לצרכיהם מהשטח וסגנון העיצוב המועדף עליהם, דרך יצירת תכניות עבודה (שרטוטים מקצועים) שלפיהם מתמחרים ועובדים בעלי המקצוע בהמשך,  ולרוב גם עבודה משותפת עם קבלנים, אדריכלים ושאר ספקים על מנת לספק ללקוחותיה בית או עסק מושלם עבורם.

כדי להיות מעצבת פנים טובה חייבים ידע מקצועי מעמיק בתחומים רבים- אדריכלות ועיצוב פנים, סוגי חומרים ופתרונות טכניים ועיצוביים.  כמו גם יכולת ניהול פרוייקטים, יסודיות, מקצוענות דייקנות שיהפכו את החלום למציאות. 

אבל זה לא הכל, כאשר אתם מחפשים מעצב או מעצבת פנים חשוב לבחור בבעל מקצוע שיקשיב לכם, שיהיה לכם נעים לשתף אותו בכל ההרגלים הכי קטנים שלכם כי "אלוהים נמצא בפרטים" ובסוף מה שהופך בית לבית נוח ונעים לבעליו הוא ההתאמה האישית אליו. וההתאמה כה חשובה בייחוד כשמדובר בפעילות בה משולבים השקעה כספית לא מבוטלת לצד קבלת החלטות מרובות שלרוב מייצר תקופה לא פשוטה בין בני זוג או שותפים לעסק.
מעצבת פנים טובה תדע ללוות ברגישות את הסיטואציות, לתת מענה ולמצוא את דרך המלך בכל מצב. 

חשוב לבחור באדם שישמור על מסגרת התקציב והזמן שהוקצבו לפרויקט ולא יקח אתכם להרפתקאה כלכלית שלא תכננתם לצאת אליה. מעצבת הפנים היא השותפה הכי קרובה לדרך שתדע ללוות ולייעץ לכם גם בנושאים נלווים לעיצוב פנים כדוגמת בחירת בעלי המקצוע השונים עמם תצטרכו לעבוד לצורך השיפוץ, היכן מומלץ לרכוש כל פריט שנדרש (מריצוף ועד וילון).

ולסיכום – עיצוב הפנים מכיל שורה ארוכה של שירותים מקצועיים הקשורים להפיכת השטח הפרטי או העסקי שלכם למקום נעים ויפה יותר, פונקציונאלי ומיוחד – מקום שיהיה אתם ובשבילכם.