1. פגישת היכרות ראשונית

תהליך עיצוב פנים הוא תהליך ארוך, הקשר בין מעצבת פנים ללקוחות לעיתים הוא אינטנסיבי מאוד. אני תמיד אומרת ללקוחותי שבתקופה מסוימת הם ידברו איתי יותר מאשר עם החברים הכי טובים שלהם. לכן חשוב ביותר להכיר לפני, לראות שיש כימיה והתאמה אישית טובה ושסגנון החשיבה דומה וזורם. יש לכך חשיבות גבוהה להצלחת התהליך כולו.

2. הצעת מחיר

הצעת המחיר מבוססת על ההבנה מה בדיוק נדרש ללקוחות וכמה שעות עבודה יידרשו ממני לספק להם את השירות הכי מקצועי וטוב. אין תג מחיר קבוע לכל "סוג" עבודה. כל הצעת מחיר נתפרת במיוחד לאותו הלקוח. הצעת המחיר תפרט בדיוק את התמורה וכל הכלול בה. 

3. פרוגרמה

מתחילה לה דרך עבודה משותפת. 

פגישת פרוגרמה היא הפגישה החשובה ביותר לתהליך התכנון והעיצוב. בפגישה זו אני מתשאלת אתכם על כל הסיבות שהביאו אתכם לקחת ליווי של מעצבת פנים , כל החלומות שתרצו שיקרו בביתכם או בעסק שלכם , מה התקציב שיש לכם להשקיע ומה לוחות הזמנים שנדרשים.  ככל שתשתפו ביותר פרטים רלוונטיים כך התכנון חלוקת החלל והעמדת הריהוט שאתכנן בעבורכם יהיה יותר מדוייק ונכון עבורכם.

כל משפחה והסיפור שלה, כל משפחה ומה שמתאים לה ולהרגלי החיים שלה. ואין שתיים דומות.

4. עבודת התכנון

אני חוזרת לסטודיו שלי עם כל המידע שצברתי, ההיכרות עמכם, התקציב והשאיפות והחלומות שלכם ויוצאת לדרך התכנון  תוך שרטוט תוכניות ראשוניות לאישורכם. 

לאחר שתראו כמה חלופות ונדון בכל האפשרויות נתקדם לעבר תוכנית העמדה סופית.

5. הכנת סט תכניות לביצוע

את התכנית הנבחרת אני פורטת לשרטוטים מדויקים עבור בעלי המקצוע– 

  • תכנית הריסה
  • תכנית בניה
  • תכנית אינסטלציה
  • תכנית חשמל 
  • תכנית תאורה
  • פריסות חדרי רחצה 
  • תכנית ריצוף, פריסות שונות של חיפויי קירות, תכנון מטבח, תכנית אלומיניום (לחלונות), תכנית צבע, תכנית תקרה (הנמכות גבס וכו') עוד ועוד…

 

לא משאירים פרט אחד קטן ללא מענה מדויק. 

היכן שיש ספק מתחיל להיווצר כאוס והחלטות בשטח שמתקבלות ע"י בעלי מקצוע לא תמיד עולות בקנה אחד עם האינטרסים של הלקוחות והמעצבת. לכן קיימת חשיבות גבוהה מאוד לשרטוט מקצועי ומדויק.

6. הכנת כתב כמויות

על בסיס התכניות שפירטתי, אני מכינה כתב כמויות לקבלן שבו מפורטים בצורת רשימה לתמחור כל שנדרש ממנו עד לפרטי פרטים – כמה מ"ר של קירות להריסה, כמה מ"ר של קירות לבניה, כמה מ"ר של ריצוף, התקנות של כלים סניטריים, שקעי חשמל בקירות וכו' . חשיבות מכרז הקבלנים היא קודם כל לייצר השוואה נכונה בין כל הקבלנים וכן להגן על הלקוח מתוספות לא צפויות לאורך הדרך.

7. בחירת בעלי מקצוע

אני מציעה ללקוחותי את בעלי המקצוע איתם יש לי היסטוריה של עבודה משותפת. 

קשה לתאר איזו חשיבות יש למידת המקצועיות, האמינות והאחריות שלהם כלפי הלקוחות וללוחות הזמנים שלהם. בעל מקצוע שרואה בעבודה דרך משותפת ולא פרויקט 'חד-פעמי' יתנהל בצורה אחרת לגמרי. אני דואגת שלקוחותי יקבלו תמורה מלאה לכספם.

8. עבודת העיצוב Home styling

מה היינו רוצים שהחלל ישדר? חמימות, יוקרה, מודרניות, כפריות או סגנון אקלקטי? בשלב זה מתקיימת פגישה ייעודית עם הלקוח על השראה, חומר צבע וחזון עיצובי. לכל חלל ייבנה לוח השראה לפי השפה העיצובית שנבחר ופלטת הצבעים שמתאימה לו ולטעמכם.  

9. תכנון פרטי נגרות ופרזול tailor made

כדי להגיע לתוצאות מיוחדות באמת. כאלה שתוכלו באמת להתהדר שיש רק בביתכם. ביחד נתכנן את הספרייה שחובקת בדיוק את הפסנתר שעובר במשפחה מדור לדור ואת הארון נעליים שנפתח ל-3 כיוונים שמתחבא בנישה שמתחת למדרגות ואת עיצוב קיר הטלוויזיה שלא משאיר אף אורח אדיש.
אני מוציאה סט תוכניות מפורט לביצוע לנגריות ולמסגריות מתמחות. 

10. סיורי רכישות

זהו הסתיימה רוב העבודה התכנונית וניתן להתחיל בחלק המהנה ביותר – שופינג (ואני ראיתי את הגלגול עיניים ועדיין אני מבטיחה שיהיה כיף. תשאלו לקוחות שלי!). 

מצוידים בהחלטות על העמדת ריהוט ועל סגנון עיצובי – ניתן לבצע רשימת קניות ממוקדת ולצאת לסייר בחנויות שמראש אנו יודעים שנמצא בהן את הרכישות הנדרשות. 

מה בוחרים בסיורים אלו? 

בחירת חומרי גמר (ריצוף, חיפוי קירות, צבע וכו'), כילים סניטריים (כיורים , ברזים, אסלות וכו'),ריהוט, גופי תאורה, טפטים, וכו' וכו'  (סיורי הרכישות ממשיכים גם לאחר תחילת השלב ובה ומבוצעים במקביל)

11. תחילת שיפוץ ופיקוח על העבודות

במפגש התנעה עם הקבלן שנבחר אנו עוברים על כל פרט בתוכניות העבודה. מראש מחליטים באיזה נקודות זמן אני מגיעה לפיקוח בשטח וכמובן שבכל שאלה שצצה או שהמציאות אינה תואמת את המשורטט – עוצרים את העבודה ומתקשרים אלי להתייעצות. אני מקפידה על רמת גימור גבוהה ושאף אחד לא "יעגל פינות". כי זה חשוב לי לא פחות משזה חשוב לכם (ולפעמים אפילו יותר ). 

12. סיום פרויקט

פרויקט לא מסתיים עד שלא אחרון הספקים מספק את כל שנרכש ממנו והשיפוץ הסתיים לשביעות רצונכם. ממני תקבלו העתק של כל השרטוטים הכי מעודכנים, רשימת חומרי וצבעי גמר כך שאם תרצו לבצע תיקון בקיר – תמיד יישאר לכם רשום מספר הגוון שבו השתמשנו. חשוב לי מאוד שתהיו מרוצים וגאים בתוצאה הסופית שלנו.

שהתהליך יסתיים בחיוך וסיפוק.