בונים את הבית שלנו

את מעין, בעלי, הכרתי אי שם במהלך טיול בגוואטמלה וכשחזרנו לארץ הוא הצטרף אלי לדירתי המתוקה בגני-השרון בכפר סבא. דירת 3 חדרים מוארת, 2 מרפסות ועם אנרגיות טובות. 

ברבות השנים (טוב, כעבור שנתיים) ולאחר שנולד בננו הראשון כבר לא היה ספק שהדירה "קטנה עלינו". החלטנו שזה הזמן להגשים את חלום הבית הפרטי עם 3 ילדים וכלב (או 2 חתולים, אל תהיו קטנוניים). וכך החל מסע חיפוש  שהסתיים בלידת בננו האחרון. ימי שישי הוקדשו לסיורי חיפושים ביישובים שונים באזור חוף הכרמל, מבתים על הנייר ועד בתים יד שניה לשיפוץ. בסופו של דבר התחברנו לפרויקט בניה בשכונת הגפן בעתלית. מה שקסם לי בו, כמעצבת פנים, היה שקיבלנו אותו לידינו "על הנייר" ויכולתי לבצע שינויים בתכנון, טרם הבניה, באופן כמעט חופשי וכך בסופו של דבר נבנה לנו בית, מותאם ליד ככפפה. בית מלא שמחה ואור והכי חשוב – טוב לנו בו! 

השינויים העיקריים בתכנון היו – כיוון המדרגות שמחבר בין הקומות הוחלף, שירותי האורחים הורחבו לחדר רחצה כולל מקלחון ואחסון של חומרי ניקוי לקומה התחתונה, חלונות בסלון ובמטבח הוגדלו משמעותית מהחשש שבית הפונה צפונה לא יהיה מספיק מואר, מקלחון ההורים הוגדל ונוסף בו ספסל בנוי, הוספנו כיור בחדר השירות (חובה עם ילדים קטנים) ונוסף מקלחון חוץ עם מים חמים לשטוף את החול אחרי ביקור בים. 

הסגנון העיצובי – נבחר סגנון כפרי צעיר שאהוב על שנינו. פלטת הצבעים חמה וצבעונית. הרבה שימוש בעץ, בבד ובחומרים טבעיים. תוך חשיבה על פרקטיות (כשעברנו לבית, בננו הקטן היה בן 1.5 אחותו האמצעית היתה בת 3 ו"הגדול" היה בן כמעט 5).  

מדרגות עץ גושני שמתחברות למשטח העבודה על האי של המטבח. עיצוב המטבח כפרי , מלווה בוילונות רומאיים לבנים. הצבעים שנבחרו למטבח בשני גווני אבן-אפור-ירקרק כשנקודת הצבע בו היא כסאות אי בצבע בורדו נועז. במטבח משולב תנור בישול מעוצב כפרי ומתקדם וכיריים אינדוקציה שניהם מתוצרת גורניה. תאורת המטבח, מבואת הכניסה והסלון הינה מפליז ובהזמנה אישית מותאמת בדיוק למידות ודרישות. בפלטת הצבעים של המטבח נתקלתי במקרה ברשת ונדלקתי עליה – אני בטוחה שמעטים הבתים בהם כסאות האי נצבעו בבורדו, אבל אני חושבת שזה מכניס עניין ושיק למטבח כולו. כך נראתה פלטת הצבעים ששימשה לי כהשראה:

מול הכניסה שידה מתוקה מ"טורקיז" ומידוף של collectie המוביל אל חדר שירותי אורחים מפתיע מרוצף באריחים אפורים מאויירים עליהם, ארון כיור צהוב עז מלווה בוצ'ר עץ וכיור ביציקת בטון עבודת יד . גוף התאורה המרכזי בחדר הוכן מחצוצרת נחושת של גרמופון עתיק שנמצאה ברחוב וכל החדר באווירה מוזיקלית.

ארון התקשורת הביתי מתחבא בארון משרבייה בעיצוב אישי שלי ואלמנט ממנו "הושאל" גם לארון שתוכנן אל מתחת למדרגות ובו פרטי אירוח בשל קרבתו אל פינת האוכל הסמוכה. 

מדרגות עץ מובילות לקומת הפרטית של המשפחה למעלה :

חדר רחצה ילדים מרווח ושמח עם ג'ונגל קטן על הקירות משמח כל ערב את שלושת הקטנים 

פינת משפחה צבעונית וכייפית (ולא תאמינו מה היתה ההשראה לשילוב הצבעים. רמז: בתמונה הבאה) משמשת להקראת ספרים לפני השינה או צפיה בטלוויזיה ולפעמים להופעות מאולתרות של החבר'ה. 

חדר שינה הורים עוצב בשילוב רהיטי עץ מלא ובאווירת חוף לא רשמית כולל קיר ורוד-חום שאפילו אושר ע"י בעלי. על קיר באורך 3.5 מטר משתרע ארון בגדים בתכנון ועיצוב אישי הכולל פינת איפור ייחודית. הארון חולק ל-3 יחידות מרכזיות: שלי, שלו, ושלי  😊 צמוד לחדר, חדר רחצה הורים שהורחב משמעותית לנוחות שימוש מירבית. ונוסף לו ספסל בנוי במקלחון.

אנחנו מאוהבים בבית שיצרנו, ואפילו ימי הקורונה והסגר עברו עלינו בנעימים בו (טוב, לא מעט בזכות הגינה ושטחי החוץ לילדים).